CFMAE-MERYC 2015 May 5-9 Playful Sounds – Personhood

4th The Changing Face of Music and Art Education & 7th Music Educators and Researchers of Young Children International Conference at Tallinn University

CFMAE-MERYC2015 Pressiteade

Pressiteade

Tallinna Ülikool

Rahvusvaheline teaduskonverents toob Eestisse väikelaste muusika- ja kunstihariduse Euroopa tippuurijaid

6.–8. mail toimub Tallinna Ülikoolis rahvusvaheline muusika- ja kunstihariduse konverents CFMAE-MERYC 2015 “Mängulised kõlad – isiksus”, mille eesmärgiks on edendada ja tutvustada uusi ideid muusika- ja kunstihariduses ning uurida muusika mõju ühiskonnas laiemalt. Konverentsi korraldab TLÜ Kunstide Instituudi muusika osakondkoostöös TLÜ Kasvatusteaduste Instituudi ja Väikelaste muusikaõpetajate ja -uurijate Euroopa ühendusega EuNetMERYC, mille fookuses on teadusuuringud, praktilised tegevused ning uute metoodikate edendamine.

Konverentsi üks peaesineja, Durhami Ülikooli muusikapsühholoogia professor Tuomas Eerola sõnul ei piirdu muusikahariduse roll üksnes indiviidi musikaalsuse arendamisega, vaid sel on oluline roll isiksuse arengus: “Muusika ja selle mõistmine võimaldab arendada meie kujutlusvõimet, luua ja jagada teiste inimestega helisid mänguliselt ja väga isikupäraselt, ent ometi sotsiaalselt kaasavalt.”

Kolme päeva jooksul astuvad konverentsil üles mitmed rahvusvaheliselt tuntud eksperdid, nende hulgas prof Jaan Valsiner (Aalborgi Ülikool), prof Graham Welch (Londoni Ülikooli Hariduse Instituut), prof Stefanie Stadler Elmer (Zürichi Ülikool), prof Rūta Girdzijauskienė (Klaipeda Ülikool) ja dots Nikolaos Zafranas (Thessaloniki Aristotelese Ülikool).

Konverentsi peamine töökeel on inglise keel, kuid 8. mail on kavas ka eestikeelne, järjekorras juba viies tegevõpetajatele suunatud õpetajakoolituse seminar. Seminaril käsitletakse teemasid alates loovliikumisest lasteaias ja lapsevanemate arusaamadeni laste loovtegevustest kuni popjazz lauljate esinemisärevuseni, muusikastiilide psühholoogilisest mõjust noortele ning vanemaealiste muusikaõppeni.

6. mail kell 15.00 toimub Tallinna Ülikooli aulas (Narva mnt 25) prof Jaan Valsineri loeng “Muusika: elamise ornament”, mis on kõigile huvilistele avatud. Loengu juhatavad sisse Gerhard Lock (viiulil) ja Kristel Plaado (kitarril).

Konverentsi lõpetab Tallinna Ülikooli korraldatava koolinoorte 2. digitaalse heliloomingu konkursi võtjate autasustamine 8. mail kell 16.40 TLÜ aulas. Konkursi võitjate teoseid on võimalik kuulata nädal hiljem Muuseumiööl 16. mail kell 20.00 Kumu Kunstimuuseumis “Noorte Heliloojate Laboris”, mis toimub TLÜ loomeerialade festivali KIMP Fest raames ja koostöös Kumu Kunstimuuseumiga.

Konverentsi veebileht: https://cfmaemeryc2015.wordpress.com/
2. Digitaalse heliloomingu konkurss
Noorte Heliloojate Labor
EuNetMERYC võrgustik 

Lisainfo:

Tiina Selke
Muusikaõpetuse metoodika professor
Tallinna Ülikool
Tel. +372 56 989 289
tiina.selke@tlu.ee

Gerhard Lock
Muusikateaduse lektor
Tallinna Ülikool
Tel. +372 56 674 978
gerhard.lock@tlu.ee

Edastas:

Maria Jäärats
kommunikatsiooni peaspetsialist
Tallinna Ülikool
+372 56285557 | +372 6409 219
www.tlu.ee
 | www.tlu.ee/en
Palun säästa loodust ja ära prindi seda e-kirja. | Please save the nature and do not print this e-mail.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: